Regina Ališauskaitė. Šventojo Pranciškaus išdaigos
NVŠ programos „Kompiuteris ir dar kai kas“ vadovė mokytoja

2016 m. spalio 4-ąją minima pasaulinė gyvūnų globėjo šventojo Pranciškaus diena. Sužinoję, kad tą dieną Ukmergės šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už gyvūnų mylėtojus ir jų augintinius, ir mes, NVŠ programos „Kompiuteris ir dar kai kas“ dalyviai nutarėme dalyvauti šventėje. Vaikai mokėsi atsiųsti elektroniniu paštu savo augintinių nuotraukas, piešė, kurie jų neturėjo, susipažino su Power Point programa, mokėsi įkelti savo nuotrauką, kurti pateiktį, bet svarbiausia, mokėsi katalikiškos laikysenos bažnyčioje šv. Mišių metu: pagarbaus kryžiaus ženklo,“Tėve mūsų“ maldos, ramybės linkėjimo ir kas visiems mums sunkiausia, mokėsi klausytis tylos, nes tyla yra Dievo kalba. Vaikai labai stengėsi.
Šventės dieną, mokiniams buvo sudarytos sąlygos dalyvauti renginyje: jie buvo palydėti iš Senamiesčio mokyklos į Kultūros centro autobusiuką prie švč. Trejybės bažnyčios parapijos namų, kuris vaikus nuvežė į šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią ir po šv. Mišių vėl grąžino atgal. Ir, kai vaikai po po trijų pamokų ėjo į renginį prasidėjo tikros linksmybės. Nedalyvaujantieji šventėje vaikai klausinėjo išeinančių: „Kur jūs einate?“, o tie, šventiškai pasipuošę, paslaptingai atsakinėjo: „Mes einame į „Kačių balių“. Tie, pirmą kartą girdėdami apie tokį renginį, klausinėjo: „Koks čia būrelis? Ir mes norime dalyvauti.“

Kai susėdome į autobusiuką šv. Pranciškus mums buvo paruošęs dar vieną išdaigą: pamatėme kunigą, apsirengusį šv. Pranciškaus vienuoliniu rūbu – abitu, tarsi iš dangaus nisuleidusį Ukmergės miesto centre. Supratę, kad mums pakeliui, pakvietėme jį į savo autobusiuką. Tai buvo brolis pranciškonas kunigas  Andrzej Biniek, prieš pora metų atvykęs į Lietuvą iš Lenkijos. Jis, drauge su kunigu Robertu Urbonavičiumi koncelebravo šv. Mišias šv. Pranciškaus dieną, pasakė homiliją. Džiugu, kad NVŠ programos „Kompiuteris ir dar kai kas“ mokiniai Deimantė ir Aurelijus aktyviai įsijungė į liturgiją: skaitė skaitinį ir bendruomeninę maldą. Šv. Mišių dalyviai ir jų augintiniai gavo palaiminimą, buvo pavaišinti saldumynais ir įsiamžino nuotraukoje.
Po šv. Mišių švč. Trejybės bažnyčios parapijos namuose NVŠ programos „Kompiuteris ir dar kai kas“ dalyviams vyko „Kačių balius“ kuriame dalyvavo ir brolis pranciškonas kunigas Andrzej Biniek. Jis drauge su vaikais palaimino stalą. Aurelijus šiai šventei pagamino pagal savo receptą sumuštinius su tunu.
Vaikai sužinojo apie šv. Pranciškaus gyvenimą. Buvo rodomos skaidrės su vaikų sukurta pateiktimi ir kiekvienas pasakojo apie savo augintinį. Kai paklausėme Agniaus, kodėl tavo katės vardas Mėta, jis atsakė: „Todėl, kad ji viską mėto!” Po to buvo pagal šv. Pranciškų buvo valgomi šokoladiniai saldainiai „Kačių letenėlės“. Vienas saldainis buvo laužiamas pusiau ir valgomas dviese, savo draugui ištariant: „Ačiū, Dievui, kad tu esi!”
Miglė šiai šventei sugalvojo žaidimų, atitinkančių tos dienos temą. Vaikai šurmuliavo,džiaugėsi ir nenorėjo skirstytis namo.
Iš svečio kunigo Andrzej Biniek sužinojome apie Kaune Petrašiūnų parapijoje veikiantį dienos centrą, į kurį renkasi panašaus amžiaus, kaip ir NVŠ programos „Kompiuteris ir dar kai kas“ vaikai ir pakvietė bendrystei.
„Švenčiausias, aukščiausias, Galybių Valdove, vien Tau, mano gyrius skambės...“ telieka padėkoti Dievui Šv. Pranciškaus „Saulės giesmės“ žodžiais už džiaugsmą mūsų šventėje.